Tolv hundar och katter vidare till audition den 7 maj

Just ångrar jag mig att jag inte anmälde någon av mina små älsklingar till Djurstjärnorna, jag är ganska så säker på att MayDay hade gjort det bra på filmduken:)

Tolv hundar och katter träffar juryn i Stockholm på audition för Djurstjärnorna den 7 maj. Juryn består i år av programledare Jonas Leksell, skådespelare Klara Zimmergren och frilansfilmare Lotta Lejdström. Juryns svåra jobb blir att välja ut de 8 bästa som sedan går vidare till final.

I finalen presenteras de åtta finalisterna med varsin film från audition. Besökarna på webbplatsen röstar på de åtta finalisterna och avgör vilka som vinner Djurstjärnorna 2008. Passa på du också, rösta på din favorit så kanske du får se den på reklamfilmen till hösten.

Det här inlägget postades i Okategoriserade. Bokmärk permalänken.

Lämna ett svar

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig hur din kommentardata bearbetas.